4 tipy pro B2B obchodníky v době restriktivních opatření

Současná Covid19 pandemie a s ní spojená opatření znamenají obrovský zásah do provozních a obchodních aktivit většiny firem. Obchodníci z firem (nejen) v B2B segmentu musí často zůstat doma a mnoho jejich obchodních případů se zpomalilo nebo zastavilo. I přes nespornou vážnost situace je zřejmé, že se po uvolnění restriktivních opatření business se zase rozběhne. V mezičase je vhodné zaměřit se na aktivity, které pomohou k budoucím obchodních úspěchům.

Mluvte se svými (potenciálními) zákazníky

Sice se asi nemůžete setkat osobně, ale pořád se dá poslat zpráva, zavolat a nebo naplánovat videohovor. Je zřejmě snazší si domluvit krátký videohovor dnes, než bylo zorganizovat hodinovou schůzku před pandemií Covid19.

Přemýšlejte nad tím, co pro vaše (ne)zákazníky můžete udělat i v těžkých chvílích - velmi pravděpodobně to nebude o velkém dealu, dost možná budete muset být kreativní a u některých usoudíte, že vlastně vůbec není ta správná doba. Určitě je ale spousta firem, pro které jste schopni udělat něco navíc. Zákazníkům můžete odložit splatnost, dát jim dočasně službu nebo produkt navíc, nebo alespoň popřát hodně štěstí a poděkovat za důvěru. Úplně každého se můžete zeptat, co by mu pomohlo právě teď. Posílíte váš budoucí vztah a třeba získáte inspiraci pro produktovou inovaci.

Přemýšlejte o ideálním zákazníkovi a o tom, kde ho najít

Právě teď může být ten správný čas přemýšlet o profilu ideálního zákazníka. To jsou ti opravdu spokojení zákazníci, co vám dobře a hlavně opakovaně platí za vaše služby nebo produkty. Jaký je jejich profil? Co ty ideální zákazníky spojuje? Jaké téma s nimi rezonuje? Kolik se jich dá na trhu ještě najít a jak je najdete? Co potřebují právě teď? Když se nad tím zamyslíte se šikovným nástrojem v ruce, určitě přijdete na celou řadu nových firem, kterými si můžete naplnit pipeline a začít je oslovovat.

Pracujte na obsahu

Kdy jste naposledy vzali svou obchodní prezentaci a odvyprávěli ji svému šéfovi, kolegovi, kámošovi nebo tetě? Vsadím se, že když to uděláte, napadne vás společně pár věcí, jak ji vylepšit. Tohle funguje skvěle v kombinaci s přemýšlením o ideálním zákazníkovi. Když máte jasno v tom, co rezonuje s vašimi nejlepšími zákazníky, není těžké ten příběh povědět i dalším. Nezůstaňte u prezentace, připravte si super první e-mail pro potenciálního zákazníka, LinkedIn post nebo napište článek na firemní blog.

Udělejte si pořádek v CRM

Udržování pořádku v CRM není mezi obchodníky populární disciplína. Na druhou stranu ten pořádek vede k lepším výsledkům. Když máte naplněnou pipeline, víte přibližnou hodnotu každého dealu, máte správné a úplné kontakty a víte, jaký další krok s každým potenciálním zákazníkem uděláte, máte větší šanci, že se to povede. Děláte to hlavně pro sebe, ale váš šéf to po vás pravděpodobně chce taky, takže mu tím uděláte radost. Pokud máte pocit, že je kvalita dat ve vašem firemním CRM problém, dejte nám vědět, umíme pomoci.

I my se snažíme pro ostatní udělat něco navíc. Využijte naši nabídku Prospectoru zdarma - věříme, že vám může pomoci nejen s body z tohoto článku.