BizMachine
.Prospector

Data o firmách v uživatelsky
přívětivém kabátě

Využijte on-line kukátko do nejpřesnější živé databáze českých, slovenských a německých firem. Opravdu potřebujete jen internet, nemusíte nic umět programovat.

Získejte detailní profil na 7 miliónů firem

Data o všech aktivních českých, slovenských
a německých firmách

Prospector propojuje všechna dostupná data o firmách na jedno místo. Naše databáze firem využívá více než 100 různých zdrojů dat. Představte si je jako oblasti, kde se objevují střípky informací, které pro vás skládáme na jedno místo. S námi získáte ucelený
a aktuální obrázek o konkrétní firmě na jeden klik.

Detailní profil firem

Veškeré dostupné a neustále aktualizované informace o firmách z více než stovky zdrojů na jednom místě.

Přesné segmentace vašeho trhu

Vytvářejte si vlastní seznamy firem a přesné segmentace vašeho trhu. Jednoduše si sami filtrujte podle více než čtyřiceti kritérií, a to na pár kliků.

Segmenty vytvořené na základě zkušenosti

Využijte seznamy již vytvořené na základě zkušeností a potřeb stovek obchodníků a marketérů, kterým Prospector denně pomáhá přesněji cílit jejich aktivity.

Export kontaktů vhodných k oslovení

Vytvořené seznamy si exportujte a používejte pro aktivní direct marketingové či obchodní aktivity.

Automatizované zprávy včas

Sledujte veškeré změny u vybraných firem. Dostávejte o nich automatizované zprávy včas

Prospector pomáhá šetřit čas
a nalézat nové B2B obchodní příležitosti


Ať už vás zajímají veřejně dostupné kontakty, informace z obchodního a živnostenského rejstříku, registru firemních vozidel, oborových klasifikací či mnoha dalších zdrojů, Prospector vám je nabídne najednou. Tyto užitečné informace ocení obchodníci, marketéři, ale třeba i finance nebo HR.

Denně aktualizujeme, validujeme a pročišťujeme na 5 milionů datových záznamů. Vy díky tomu máte neustále po ruce všechny aktuální a relevantní informace o všech českých, slovenských a německých firmách.

Prospector vám pomůže


 • detailně prověřit firmu před vaší obchodní schůzkou
 • mít správné kontakty na firmy (ať již kvůli akvizici či retenci)
 • zjistit, co reálně daná firma dělá a nespoléhat se na mnohdy nepřesnou NACE oborovou klasifikaci

 • vytvořit seznamy firem k oslovení pro vaše marketingové a obchodní aktivity
 • prověřit si finanční zdraví zákazníků, dodavatelů či byznys partnerů
 • přesně zacílit vaše marketingové kampaně
 • ověřit velikost trhu i tržní podíl po regionech
 • sledovat změny a novinky u vaší konkurence

 • zmapovat trh pro launch nových produktů
  a služeb
 • obohatit vaše CRM o pravidelně aktualizovaná data z naší profesionální databáze firem

Získejte online přístup
k detailním profilům firem

Základní přehled o vybrané firmě s námi máte k dispozici on-line
a za vteřinu. Všechny potřebné informace totiž najdete přehledně na jedné stránce. Máme unikátní data, která pohromadě nenajdete nikde jinde - například z registru firemních vozidel,
o zahraniční aktivitě či o propojených firmách.

Naše databáze firem je živá - denně ji aktualizujeme a přidáváme nové relevantní zdroje dat.

Mějte důležitá obchodní data na první pohled

Víme, že jen data sama o sobě mnohdy nepředají celou informaci. Proto jsme vytvořili naše vlastní indikátory. V detailu firmy tak na první pohled vidíte, jak je aktivní, dostupná, či zda roste. Máme i seznamy schránkových firem a podobně.

Přehlednost a pohodlí na prvním místě

Ne všichni potřebují vždy vidět všechna data, proto nabízíme možnost přizpůsobit si rozsah zobrazených informací. Vyfiltrujte si pouze data, která vás u daných firem zajímají. Můžete se dívat například na detaily e-shopů, přehledy registrovaných vozů nebo seznamy firem vlastnících elektrické transformátory.

Vytvořte si cílený seznam firem k oslovení dle více než 40 kritérií

Z naší databáze všech aktivních firem na českém, slovenském
a německém trhu si sami dokážete vytvořit cílené seznamy firem, včetně jejich kontaktů, podle více než 40 kritérií. Patří k nim například obrat a stáří firmy, počet zaměstnanců, indikátory aktivity, dostupnosti a růstu. Můžete využít i data z finančních výkazů, skutečný obor podnikání, geografické pokrytí, počet provozoven, dostupné kontakty, stáří a strukturu registrovaných vozidel, náborové aktivity, rizikové indikátory nebo typ vlastnictví.

Seznamy si exportujte, vracejte se k nim a dále
s nimi pracujte

Seznamy, které si sami vytvoříte, si můžete uložit a kdykoliv se k nim vrátit. Postačí jen připojení k internetu. Můžete například sledovat, co se s firmami ve vybraném segmentu děje. Jakýkoliv vytvořený seznam, například potenciálních nových obchodních příležitostí, si můžete exportovat do Excelu.

Do Prospectoru si můžete ale také importovat vlastní seznamy a ty si tak obohatit o aktuální informace o firmách.

Máme pro vás i řadu předpřipravených seznamů (např. firem se zaměstnaneckými benefity, nebo firem, kde je statutár zřejmě bílý kůň, ale i mnoho dalších). Tato data využijete pro perfektní segmentaci či analýzy trhu, při plánování direct marketingových kampaní, nebo při B2B prospectingu.

Nechte se upozornit
na důležité události
a změny ve firmách

Označte si svůj seznam důležitých firem a mějte jako první informace o obchodně zajímavých změnách a událostech v těchto firmách. Díky Prospectoru budete mít automaticky přehled, co se o daných firmách píše v médiích, zda vyhráli veřejnou zakázku, zda u nich došlo ke změně ve vedení, nebo když zintenzivní náborovou aktivitu. Podle toho, co je pro váš byznys důležité.

Zjistěte si o BizMachine Prospectoru více

“Data jsou pro rozvoj obchodu zásadní. Je nebytné nemuset je hledat,” Jakub Hřídel (Veolia Energie)

“Data jsou pro rozvoj obchodu zásadní. Je nebytné nemuset je hledat,” Jakub Hřídel (Veolia Energie)

Veolia Energie ČR, přední dodavatel služeb na českém energetickém trhu, díky spolupráci s BizMachine má veškeré potřebné informace o svých obchodních partnerech na jednom místě - v Salesforce. Společně jsme také zkrotili hodiny práce věnované monitoringu veřejných zakázek,

Rozhovor s Josefem Muškem, CTO v BizMachine

Rozhovor s Josefem Muškem, CTO v BizMachine

V BizMachine vyvíjíme živou aplikaci Prospector, která je postavená na desítkách milionů záznamů a používají ji tisíce uživatelů. Umožňuje jim vyhledávat, zobrazovat, analyzovat a exportovat data o firmách. Jak ji v BizMachine vyvíjíme, odhalí rozhovor s našim CTO.

4 tipy pro B2B obchodníky v době restriktivních opatření

4 tipy pro B2B obchodníky v době restriktivních opatření

Covid19 pandemie a s ní spojená opatření znamenají obrovský zásah do provozních a obchodních aktivit většiny firem. Zde jsou naše tipy, co dělat, když se vaše obchodní případy zpomalily nebo zastavily. Pomohou k budoucím obchodních úspěchům.

.Prospector je nástroj,
který se mění podle vašich potřeb.

Flexibilní podpora je pro nás samozřejmostí. Nabízíme data jako službu. Můžete si vybrat, zda vám vyhovuje měsíční či roční platba. Cena se pak řídí podle počtu uživatelů, využívaných funkcí, rozsahu dat či rozšíření.

Jak může BizMachine
pomoci Vaší firmě?

Vyplňte prosím údaje níže, a jeden z našich
konzultantů Vás bude kontaktovat.