BizMachine připravuje ověřená data přesně ve formátu, který vaši agenti potřebují
AI postavená na ověřených datech je přesnější, méně halucinuje a umožňuje spolehlivou automatizaci, auditovatelná rozhodnutí a rychlejší nasazení do provozu. To je rozhodovací infrastruktura, na které firemní AI stojí.
01
Transparentní data ze 100+ zdrojů
U každého záznamu vidíte zdroj i datum, ke kterému údaj platí. Odpověď navíc rozlišuje, jestli hodnota chybí proto, že se ji nepodařilo spočítat, nebo proto, že ukazatel nemáte zapnutý.
02
Dokumentace, kterou přečte AI
Každý ukazatel má popsaný význam, rozsah i pásma, takže agent nemusí hádat, kde začíná vysoká hodnota. K číslu si vyžádá i faktory, které ho tvoří. To je rozdíl mezi „firma má 82“ a „firma má 82 ze 100, protože nabírá do vývoje a vyhrála dvě zakázky“.
03
Data připravená po doménách
REST API má samostatné endpointy pro firemní profil, události, inzeráty, e-shopy, vozidla a další domény. V MCP konektoru na to navazují tři úrovně detailu: krátký přehled, plný profil a detail jedné domény. Agent si tak nejdřív zjistí, kolik firem zadání odpovídá, a plná data si vyžádá teprve tam, kde se to vyplatí.
04
Navazující kroky a zápis zpět
Každý záznam nese IČO, a pokud je firma má, také DIČ a web. Z nalezené firmy se dá pokračovat na její hodnotu AI Prioritizace, z ní na faktory, které ji tvoří, a odtud na konkrétní obchodní signály. Výsledek umí agent zapsat zpět do Prospectoru jako štítek, který nasdílíte týmu.
Agent bez BizMachine MCP
Fakta hledá na webu. U čísla nepoznáte, jestli si ho náhodou nedomyslel. Soustředí se na vyhledávání informací a už nemá tolik prostoru na interpretaci.
Má dobré informace o velkých a známých firmách. Menší a střední v tréninkových datech často chybí, a hlavně nevíte, které model vynechal.
Zná jen stav, který je dohledatelný na webu. Jak si firma vedla před třemi lety a co se od té doby změnilo, neposkládá.
Změnu, na kterou byste chtěli reagovat, sám nezachytí. Musíte se doptat a spolehnout se na to, že se o ní někde psalo.
Stovky firem musíte projít po jedné a do hloubky. Je to pomalé, náročné na tokeny a dopadne to pokaždé trochu jinak.
Výstup pro tým se ztrácí. Text máte jen v konverzaci. Co jste zjistili, skončí většinou v nějakém exportu a příště začínáte znovu.
Doufáte, že data jsou založená na faktech
Agent s BizMachine MCP
Fakta bere z databáze, kde u záznamu vidí datum aktualizace a u finančních ukazatelů období, za které platí. AI agent tak má prostor soustředit se na interpretaci a syntézu dat.
11,7 milionu firem v pěti zemích, z toho 2,9 milionu v Česku. Než agent stáhne první profil, řekne vám, kolik firem vašemu zadání odpovídá.
Účetní závěrky za několik posledních let, u té poslední rozvaha a výsledovka po jednotlivých řádcích. Agent nevidí jen poslední číslo, ale porovná.
Více než 50 typů sledovaných změn: nový jednatel, změna vlastníka, insolvence, vyhraná veřejná zakázka, nová pobočka atd.
Analýza ve velkém není problém. Krátký přehled jako první síto, plný profil u užšího výběru a rozbor jedné domény tam, kde se rozhoduje.
Uchované know-how. Zjištění zapíšete rovnou jako štítek do Prospectoru a sdílíte ho s týmem. Máte ho i při dalším dotazu.
Váš agent pracuje s ověřenými daty
BizMachine MCP + vaše AI nástroje + vaše know-how = obchodní tým budoucnosti
Akvizice
Najděte nový segment prospektů bez naklikávání filtrů
Segment popíšete větou, ne klikáním ve filtrech. Asistent řekne, kolik firem tomu odpovídá, a uloží je do štítku v Prospectoru.
Příprava
Příprava na schůzku
Místo ručního dohledávání po rejstřících nebo shromážděných informací z webu dostanete brífink z ověřených dat. Co firma dělá, jak je velká, jak na tom je finančně a co se u ní poslední dobou dělo.
Account management
Načasování pro váš outreach
Zeptáte se na svůj seznam účtů a dostanete jen to, co je nové. Nové vedení, nábor, vyhraný tendr nebo pokles obratu jsou důvod, proč zavolat právě teď.
Segmentace
Velikost trhu
Kolik firem vlastně odpovídá vašemu profilu ideálního zákazníka? Odpověď dostanete za pár vteřin a hned k ní vzorek firem, ať vidíte, o kom je řeč.
Na BizMachine datech postavíte vaše obchodní rozhodnutí - ať ho dělá člověk, nebo AI.
Přidejte se ke stovkám úspěšných společnostem, které používají BizMachine.
"Díky tomu, že máme Prospector integrovaný prostřednictvím iFrame přímo do naší interní aplikace, máme na jednom místě detailní data o každé firmě v rámci českého i slovenského trhu."
Jakub Kuráň
Head of Sales Operations
Global Payments
Prospector nám pomohl výrazně zpřesnit akvizici nových partnerů i práci se stávajícími klienty. Obchodníci jsou dnes proaktivnější a reakční doby vůči klientům se znatelně zkrátily.
Robert Pradl
Sales Lead
Liftago
„Prospector se u nás rychle zabydlel. Dnes už si bez něj kolegové z našeho obchodního týmu neumí představit den a na výsledcích firmy je to znát. Baví nás, že je moderní, ovládá se intuitivně a skvěle si rozumí i s dalšími nástroji, které používáme.“
MCP konektor napojí Claude, ChatGPT, Microsoft Copilot i další AI asistenti. Je součástí licence BizMachine Workspace bez příplatku. Připojení jednou nastaví administrátor a pak ho může používat celý tým.
Stačí mi ChatGPT nebo Claude místo databáze firem?
Na obecné otázky ano. Na systematickou práci s trhem ne. Samotný model zná velké a známé firmy, menší a střední mu v tréninkových datech často chybí, a vývoj firmy v čase neposkládá. U čísel, která uvede, navíc nepoznáte, odkud pocházejí. Přes MCP konektor se ChatGPT i Claude připojí k databázi 11,7 milionu firem a odpovídají z dat, u kterých je uvedený zdroj a datum.
Potřebuju na připojení MCP Konektoru vývojáře?
Na MCP konektor ne. Administrátor ho zapne bez konfiguračních souborů a API klíčů. Vývojáře nebo integrační nástroj jako Make či n8n potřebujete až u REST API, tedy u vlastních skriptů a automatizací.
Kdy použít REST API místo MCP konektoru?
MCP konektor je pro lidi, kteří se ptají asistenta. REST API je pro systémy: workflow v Make nebo n8n, vlastní skripty a průběžné obohacování CRM. Data přicházejí ve formátu JSON s dokumentovanými poli.
Konzultace zdarma
Roztočte svůj obchodní motor na plné obrátky
Zarezervujte si konzultaci a získejte testovací přístup do našich nástrojů na několik dní zdarma.