Targito: Naše databáze se díky Prospectoru za půl roku rozrostla o více než 1500 firem (více než 50% nárůst)

Targito na českém trhu vytváří datovou platformu (CDP) pro podporu personalizované komunikace a cílení reklamy, převážně v e-commerce sektoru. Svým zákazníkům pomáhá propojit data a vytvořit tak relevantní kampaně. I ke svému fungování a růstu na trhu však potřebují kvalitní a úplná data, a proto minulý rok začali využívat BizMachine Prospector. Jak uvádí Martin Dlužanský, Business Development Manager v Targitu, díky Prospectoru má jeho tým dokonale zmapovaný celkový potenciální trh. 

Martine, jak u vás fungovalo vyhledávání nových potenciálních zákazníků před tím, než jste začali používat Prospector? 

Pracovali jsme s naší existující databází a tu doplňovali cíleným hledáním e-shopů. Vyhledávali jsme e-shopy, které jsme sami znali nebo někde viděli, a na ty pak cílili. 

Před tím než jsme začali používat Prospector jsme si mysleli, že známe velkou většinu klíčových potenciálních zákazníků. Pohybujeme se v e-commerce prostoru už delší čas, měli jsme obsáhlou interní databázi, sledovali jsme, kdo inzeruje a mnoho dalších faktorů. 

A bylo to tak? 

Ne, hned na začátku jsme zjistili, jak moc se mýlíme. Naše databáze se díky Prospectoru za půl roku rozrostla o více než 1500 firem (více než 50% nárůst), které přesně splňují podmínky našeho “profilu ideálního zákazníka”. Objevili jsme i firmy, které mají půl miliardy obrat, a my jsme o nich vůbec nevěděli. 

Díky Prospectoru si teď troufám tvrdit, že víme o všech e-shopech s obratem nad 30 milionů v Česku a na Slovensku...a každého čtvrt roku nacházíme jen v Česku kolem 100 nových, které svým růstem do našeho segmentu přibyly. 

V čem je pro vás ten největší benefit Prospectoru? 

Prospector nám pomáhá uchopit náš trh a konsolidovat jej. Pro mne jako manažera týmu je to úžasný pomocník při strategickém plánování. Jednoduše vidím, kolik potenciálních zákazníků v každém segmentu opravdu máme - vidím konkrétní číslo potenciálu toho trhu, s konkrétními firmami, a můžu tak naplánovat už specifické akční kroky. 

Prospector nám také neuvěřitelně šetří čas a pomáhá týmu pracovat efektivně. Díky Prospectoru máme daleko víc prostoru přímo na obchodní aktivity, a ne jen na manuální vyhledávání potenciálních firem. Zvládáme daleko větší objem těch pravých obchodních aktivit, které přinášejí výsledky do firmy. Do jisté míry jsme vlastně úplně eliminovali klasickou BDR pozici - člověka, který jen hledá firmy, které bychom mohli kontaktovat. Místo vyhledávání e-shopů manuálně na webu se už všichni zvládáme věnovat obchodu jako takovému. 

Interně používáte Prospector v kombinaci s Pipedrive CRM. Obohacujete vaše data také v CRM? 

Ano, Prospector i Pipedrive máme nastavené tak, aby spolu komunikovali. A data využíváme i tak, abychom si firmy z našeho CRM rozřadili například do oborů, když vytváříme segmentaci pro kampaně. To jsme historicky u našich klientů neuváděli a byla by to spousta ruční práce to tam teď přidávat. S Prospektorem je to jednoduchá filtrace.